آخرین مصوبات مجلس
نسبت ۹ برابری هزینه به درآمد استان اصفهان

نسبت ۹ برابری هزینه به درآمد استان اصفهان

فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی: در حالی دولت حدود هزار میلیارد تومان برای بودجه سال آینده استان اصفهان اختصاص داده که از اصفهان ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات دریافت می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه سال آینده پیشنهادی دولت برای استان اصفهان دارای بالاترین سطح شکاف درآمدی و هزینه‌ای و فاقد تعادل لازم است گفت: در حالی دولت ۸هزار و ۲۰۰میلیارد تومان مالیات برای سال آینده استان اصفهان تعیین کرده که بودجه سال۹۸ این استان را حدود هزار میلیارد تومان در نظرگرفته است.
حمیدرضا فولادگر با اشاره به اینکه این شکاف بودجه‌ای به دلیل تلقی اشتباه دولت در خصوص برخوردار بودن اصفهان است گفت: از نظر دولت، استان‌های برخوردار باید بودجه سایر استان‌ها را تأمین کنند.
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با اشاره به اینکه تعداد زیادی پروژه ملی در اصفهان نیمه ‌کاره رها شده‌ و دولت باید از محل مالیات ‌های دریافتی استان اصفهان، مشوق‌هایی برای تعیین تکلیف این پروژه‌ها در نظر بگیرد افزود: این طرح های ملی، کارکرد ملی داشته و دولت با تکمیل چنین طرح ‌هایی به رفاه چند استان کمک می‌کند.
از نظر سرانه، بودجه دریافتی استان اصفهان در رده پایین‌ترین استان‌ها و از نظر مالیات دریافتی در بالاترین رده به خزانه دولت مالیات واریز می‌کند و نرخ بیکاری این استان با بیش از یک میلیون نفر اعضای خانوار کارگری، بالاتر از متوسط کشوری است.