آخرین مصوبات مجلس
شرکت‌های دانش بنیانی که با دانشگاه‌ها همکاری می‌کنند مشمول مزایای کمیسیون حمایت از تولید ملی می‌شوند

شرکت‌های دانش بنیانی که با دانشگاه‌ها همکاری می‌کنند مشمول مزایای کمیسیون حمایت از تولید ملی می‌شوند

ر ئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس از مزایای درنظر گرفته شده این کمیسیون برای شرکت‌های دانش بنیان در صورت همکاری با دانشگاه‌ها در طرح‌های پژوهشی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، حمیدرضا فولادگر در اختتامیه گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌‌های دانش بنیان و استارت آپ‌‌های صنعت فولاد، بیان کرد: از آنجا که در حوزه کسب و کار در کشور قوانینی وجود نداشت، کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس طرح قانون کسب و کار را ارائه داده است.
وی خاطرنشان کرد: اقدام اخیر این کمیسیون تصویب قانون حمایت حداکثری از تولیدات داخل است، هرچند این قانون در گذشته وجود داشت اما راه فرار و دور زدن برای آن نیز فراهم بود؛ لذا از یک سال پیش با همکاری مرکز پژوهش‌‌های مجلس مطالعاتی را در این زمینه انجام دادیم.
فولادگر یادآور شد: این قانون در حوزه تولید داخل، شرکت‌‌های دانش بنیان را نیز مدنظر قرار داده و در همین راستا سامانه‌ای راه‌اندازی شده است تا نیازهای فناورانه دستگاه‌‌ها و توانمندی‌‌های موجود در کشور در آن مطرح و سازمان‌ها و شرکت‌ها برای رفع این نیازها با هم تعامل برقرار کنند. بر این اساس هیچ‌گونه ثبت سفارشی صورت نخواهد گرفت مگر آنکه از مسیر این سامانه عبور کند.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، گفت: علاوه بر این هیات نظارتی برای بررسی تخلفات و جرم‌انگاری راه‌اندازی شده است که در آن مزایایی برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته‌‌ایم، به این صورت که اگر این شرکت‌‌ها با دانشگاه‌‌ها در طرح‌‌های پژوهشی همکاری داشته باشند، مشمول این مزایا خواهند شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی مسیر خوبی را در این حوزه باز کرده و در یک سال اخیر شاهد آغاز رویکردهای مناسبی در این صندوق بوده‌ایم و امیدواریم این رویکردها ادامه داشته باشد.