آخرین مصوبات مجلس

ساماندهی باغات اصفهان در دستور کار جدی قرار گرفت

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان گفت: برای جلوگیری از وجود تکرار تجاوز به حریم باغات شخصی، ساماندهی باغات اصفهان در دستور کار جدی شورای تامین استان قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمد مهدی اسماعیلی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اصفهانی در مورد حادثه اتفاق افتاده در خمینی شهر اصفهان و تدابیر امنیتی استان اظهار داشت: پس از گزارش چنین حادثه ناگواری در خمینی شهر اصفهان، جلسه شورای تامین استان برای رسیدگی این پرونده تشکیل شد.
وی با بیان اینکه این موضوع بسیار نگران کننده برای استان بود، افزود: تمهیدات و پیگیری سریعا از طریق بسیج نیروها صورت گرفت.
معاون سیاسی امنیتی استاندار با تاکید بر اینکه از دلایل بروز این حادثه در کنار خباثت افراد شرور بی مبالاتی شرکت کنندگان در مهمانی و نبود ساماندهی مناسب در باغات این شهرستان بوده است افزود: مردم خمینی شهر مردم مذهبی هستند و بروز چنین اتفاقی تا کنون در خمینی شهر سابقه نداشته است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار اظهار داشت: نگرانی مردم متدین خمینی‌شهر به خاطر مسائل مذهبی بوده و پلیس هشت دقیقه بعد از وقوع در صحنه حضور داشته و تعدادی را دستگیر کردند.
وی با بیان اینکه تعدادی از عوامل در این قضیه دستگیر شده‌اند، تاکید کرد: دستگاه قضا به این پرونده به طور ویژه رسیدگی و در اسرع وقت عاملان این تجاوز را به اشد به مجازات خواهد رساند.
وی تاکید کرد: تیم‌های مشترک از حوزه‌های انتظامی و قضایی در حال بررسی قضیه هستند و برخی از متهمان در فاصله کمتر از ۴۸ ساعت در نقاط مختلف کشور به دام افتادند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان همچنین از ساماندهی باغات اطراف اصفهان و دیگر شهرستانهای مجاور خبر داد و گفت: پس از وقوع این حادثه و تشکیل شورای تامین استان بحث ساماندهی باغات به طور جدی طرح شد.
وی با بیان اینکه در حوزه امنیتی قصد عدم تکرار چنین وقایعی را در باغات اصفهان داریم، گفت: برای جلوگیری از این اتفاقات تدابیری اتخاذ شده که باغات ساماندهی و حصاربندی مطمئنی داشته باشند.
اسماعیلی با تاکید بر اینکه برخی سهل انگاری‌ها باعث تجاوز به حریم خصوصی افراد و وقوع چین جرائمی می‌شود، افزود: امنیت کامل در استان برقرار است و با چنین وقایعی که به صورت محدود اتفاق می‌افتد به شدت مقابله می‌کنیم.
جمعه گذشته تعدادی از اراذل و اوباش با ورود به باغ یک خانواده در اطراف خمینی شهر اصفهان که مهمانی مختلط در آن برگزار کرده بودند زنان شرکت کننده در مهمانی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار دادند که غرور مردم خمینی شهر را جریحه دار کرد و واکنش‌هایی در پی داشت.

جوابی بنویسید