آخرین مصوبات مجلس
توضیحات دکتر فولادگر در خصوص واگذاری سرخابی ها

توضیحات دکتر فولادگر در خصوص واگذاری سرخابی ها

حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی درباره نشست با وزیر ورزش و جوانان و واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت:

این واگذاری تکلیف اصل ۴۴ قانون اساسی بود که از سال ۱۳۸۷ تا به امروز اجرایی نشده و در قانون بودجه نیز چندین سال متوالی به این واگذاری تأکید شده است. تا به امروز به شیوه‌های مختلفی عمل شد تا این واگذاری صورت گیرد ولی به‌دلیل عدم آمادگی اطلاعات مالی و دارایی‌ها این واگذاری تا پایان سال ۹۷ صورت نگرفت برهمین اساس در بودجه سال ۹۸، یک حکم بودجه‌ای قید شد که این واگذاری با کشف قیمت در فرابورس تا پایان شهریور انجام شود. پیش از اینکه سال به اتمام برسد و عنوان کنیم که چرا این بند قانونی اجرایی نشده تصمیم گرفتیم جلسات کارشناسی برگزار شود و در این جلسات دولت را برای اجرای قانون کمک کنیم. نهایتاً به این نتیجه رسیدیم که به دلیل آماده نبودن ساختار‌های مالی، واگذاری دو باشگاه تا پایان شهریور امکان‌پذیر نیست.

حمیدرضا فولادگر  ادامه داد :

بر این اساس این زمان تا پایان سال تمدید شد. توافق بعدی در کمیسیون این بود که این واگذاری حتماً تا پایان سال صورت گیرد و روش آن نیز یا بند (ه) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۸ خواهد بود یا به روش پیشین از طریق خصوصی‌سازی خواهد بود. اینکه مشخص شود از کدام روش عمل می‌کنیم در جلسه ۳۱ شهریور کمیسیون اصل ۴۴ مشخص خواهد شد.