آخرین مصوبات مجلس
برداشت بی رویه و عدم رعایت حق آبه عامل وضعیت نامناسب زاینده رود

برداشت بی رویه و عدم رعایت حق آبه عامل وضعیت نامناسب زاینده رود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا فولادگر در نشست علنی یکشنبه، ۲۰ اسفندماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: برداشت بی رویه، عدم رعایت حق آبه، نحوه مدیریت آب تا خشکسالی و بهم خوردن رژیم حقوقی زاینده رود و تاخیر در انتقال طرح های انتقال آب از عواملی است که دست به دست هم داد و شرایط زاینده رود را به اینجا رساند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای رئیس جمهور در سفرهای استانی به مردم قول دادند که باید زاینده رود همیشه جاری باشد اما برای اجرایی شدن این قول باید تمام دستگاه های اجرایی همکاری کنند.

وی ادامه داد: چند روزی است که کشاورزان عزیز تجمع کرده اند و خواستار رفع مشکلاتشان هستند و این در حالی است که ما شاهد بودیم در اغتشاشات دو ماه گذشته کشاورزان خویشتنداری از خود نشان دادند بنابراین انتظار می رود علاوه بر اینکه نیروی انتظامی مسئولیت امنیت را برعهده دارد لازم است با این عزیزان خویشتن داری کنند.

فولادگر افزود: قرار بود امروز جلسه ای با حضور ریاست مجلس و وزیر نیرو و استاندار برگزار شود در همین جا از همین تریبون اطلاع می دهم برای افرادی که منتظر اعلام خبر از این جلسه بودند با توجه به حضور همزمان وزیر نیرو و استاندار با رئیس مجلس بنابر این شد که جلسه مذکور به سه شنبه موکول شود.

وی ادامه داد: انشاالله بتوان با پرداخت خسارت های عدم کشت به کشاورزان و مقابله با برداشت های بی رویه بتوان مشکلات زاینده رود را برطرف کرد.