آخرین مصوبات مجلس
بالاخره خودروسازان خصوصی می‌شوند

بالاخره خودروسازان خصوصی می‌شوند

نمایندگان بارأی به طرح پیشنهادی حمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و سیاست‌های اصل ۴۴ قانون‌اساسی، تصویب کردند که تصدی‌گری دولت در صنعت خودرو خاتمه یابد

در جلسه امروز مجلس، نمایندگان با رأی به طرح پیشنهادی حمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و سیاست‌های اصل ۴۴ قانون‌اساسی، تصویب کردند که تصدی‌گری دولت در صنعت خودرو خاتمه یابد.

به‌گزارش تین‌نیوز به نقل از مهر، در جریان بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو، پیشنهاد فولادگر با ۱۱۳ رأی موافق، ۳۶ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه علنی به تصویب رسید.

براین اساس، دولت مکلف است ظرف سه سال از لازم‌الاجرا شدن این قانون، با اجرای صحیح سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون‌اساسی و اصلاحات بعدی آن و سیاست‌های کلی تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی، زمینه رقابت‌پذیری در صنعت خودرو را به نحوی فراهم کند که تصدی‌گری دولت خاتمه یافته و صرفاً دولت اقدامات نظارتی، سیاست‌گذاری و تنظیم‌گری در این بخش انجام دهد.

به‌این‌ترتیب با خصوصی شدن خودروسازان بزرگ کشور، مدیران این مجموعه‌ها برای کسب درآمد باید به بالا رفتن توان شرکت کمک کنند و دیگر به این شکل نخواهد بود که این افراد در هر حالتی حقوق خود را دریافت کنند و سودوزیان شرکت مستقیماً در درآمد این مدیران و کارگران مجموعه تأثیر خواهد داشت.