آخرین مصوبات مجلس
اسامی مطرح‌شده در کابینه دوازدهم بیانگر تحول نیست

اسامی مطرح‌شده در کابینه دوازدهم بیانگر تحول نیست

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، با توجه به شروع کار رسمی دولت دوازدهم، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری حجت‌الاسلام روحانی رسیدگی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، تعامل گسترده با جهان و حفظ ارزش‌های انقلابی در مقابله با نظام سلطه را به عنوان سه جهت‌گیری و ۱۰ شاخص و محور را برای دولت دوازدهم مطرح کردند که می‌تواند دستورکار خوبی برای دولت در چهار سال آینده باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه صحبت‌های رئیس‌جمهور در مراسم تنفیذ و تحلیف هم حاوی نکات مهمی بود، گفت: امیدواریم دولت دوزادهم در فرصت خدمتی که دارد نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و نقاط مثبتی که در عملکرد دولت و دیدگاه مقام معظم رهبری و مردم مشخص است را ادامه بدهد و نقاط ضعف را هم در دوره جدید رفع کند تا بتواند در چهارسال آینده موفق باشد.

وی با بیان اینکه کشور در بدنه اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، واحدهای صنعتی و صنفی با رکود مواجه است، تصریح کرد: اینکه از سوی دولت گفته می‌شود تولید ناخالص و رشد اقتصادی کشور مثبت بوده است بر اساس فروش نفت است و اگر سهم نفت را که ۹ درصد است از درصد رشد اقتصادی کم کنیم، سهم سایر بخش‌ها فقط ۲ درصد است.

فولادگر ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد که هنوز رکود در بدنه اقتصادی کشور وجود دارد و نرخ بیکاری‌ به ویژه در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نگران کننده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، اظهار کرد: بهبود فضای کسب و کار، حمایت از تولید داخلی، حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان، اجرای صحیح سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی نکاتی است که مقام معظم رهبری نبست به اجرای آن تذکر داده‌اند و دولت باید در حوزه اقتصادی به موارد توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی درباره احتمال تغییر تیم اقتصادی دولت گفت: موضوعی که دولت درباره تغییر تیم اقتصادی مطرح کرده است ابتدا تصور ما این بود که تغییر بیش از این‌هاست که اعلام شده و جهت‌گیری‌ها به‌گونه‌ای است که نویدبخش تغییرات مثبت در حوزه اقتصادی باشد اما آنچه معلوم است این است که تغییرات آنچنانی نخواهد بود چرا که تیم اقتصادی دولت در ۵-۶ جایگاه همچون معاون اول رئیس‌جمهوری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، وزارت اقتصاد، صنعت، نیرو، نفت و کشاورزی و بانک مرکزی است اما بیش از نیمی از جایگاه‌های اقتصادی دولت تغییر نمی‌کند.

فولادگر گفت: بنده اسامی که در مورد کابینه دوازدهم شنیدم، ضمن احترامی که برای همه آنها قائل هستم، اما حضور این افراد در کابینه بیانگر تحول اقتصادی عمیق در تیم اقتصادی دولت نیست.