آخرین مصوبات مجلس
اختیارات استان ها در ستاد تسهیل ورفع موانع افزایش یافت

اختیارات استان ها در ستاد تسهیل ورفع موانع افزایش یافت

حمیدرضا فولادگر امروز  با اشاره به اقدامات مجلس در زمینه رفع بیکاری و حل مشکل اشتغال اظهار داشت: از جمله مهمترین مشکلات مردم بحث اشتغال است، در چند دوره اخیر مجلس قوانین جدیدی را پیش بردیم که هرکدام در صورت […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حمیدرضا فولادگر امروز  با اشاره به اقدامات مجلس در زمینه رفع بیکاری و حل مشکل اشتغال اظهار داشت: از جمله مهمترین مشکلات مردم بحث اشتغال است، در چند دوره اخیر مجلس قوانین جدیدی را پیش بردیم که هرکدام در صورت اجرای صحیح سبب حل مشکل بیکاری می‌شود.

وی افزود: مسئله بیکاری فقط با استخدام در ادارات برطرف نمی‌شود، اشتغال ظرفیت محدودی دارد به خصوص در دستگاه‌های دولتی، در بخش شرکت‌های بزرگ غیر دولتی نیز در این زمینه محدودیت وجود دارد، در بحث اصناف هم اگر بررسی کنیم متوجه می‌شویم که به دلیل رکود تعدیل نیرو وجود دارد، بنابراین استخدام تنها راه حل اشتغال نیست بلکه زمینه‌های ایجاد اشتغال باید فراهم شود که ناشی از قانون گذاری و نظارت صحیح است.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون بهبود محیط کسب و کار در مجلس هشتم پیگیری شد که با ۱۰ ماده در قانون برنامه پنجم قرار گرفت که برای نخستین بار بحث شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و پنجره واحد با اقدامی پژوهشی مطرح و پس از آن قانون ۲۹ ماده‌ای محیط کسب و کار تصویب شد.

وی با بیان اینکه از آن زمان اصطلاح «فضای کسب و کار» وارد ادبیات اقتصادی کشور شد که آخرین دستاورد آن تشکیل هیئت مقررات زدایی به ریاست وزیر اقتصاد است، افزود: اخیرا با اصلاح قانونی که که به صحن علنی برده‌ایم و منتظر مطرح کردن آن هستیم اختیارات این هیئت را زیاده کرده‌ایم

فولادگر خاطرنشان کرد: براین اساس مجوزهای اضافی کسب و کار را برطرف کرده و صدور مجوز سرعت می‌گیرد که هدف دراین زمینه بهبود فضای کسب و کار است که اخیرا رهبر انقلاب نیز بر آن تاکید کردند.

وی با بیان اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اقدام موثر دیگری بود که در استان‌ها شکل گرفته اما اختیارات آن کم بود، گفت: ماده‌ای به این قانون الحاق و اختیارات را زیاد کردیم و به زودی آیین نامه آن ابلاغ می‌شود.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس این قانون مشکلات واحدهای تولیدی رسیدگی شده و با حضور مسئولان بسیاری از آن حل و فصل می‌شود.

وی تصریح کرد: این واقعیت وجود دارد که سیستم اداری ما بزرگ، تنبل و فرسوده است، به رغم اینکه کارمندان تلاش می‌کنند اما بخشی از بدنه دولت بدنه‌ای است که خیلی وقت‌ها مانع تولید است، در این جا مخاطب ما در زمینه سهولت کسب و کار دستگاه‌های اجرایی هستند.